10 vite për ta thyer rekordin e Leo Messit, ylli i Ajax vendos të riun

Dhjetë vite për ta thyer rekordin e Leo Messit. Dusan Tadic është ai që vendos rekordin e ri të asistove.

Serbi, i cili luan me Ajax dhe është nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës holandeze, ka realizuar 37 asiste brenda vitit 2021.


kliko mbi imazh për më shumë informacione rreth Mega Shorteut Tibo

Leo Messi, asokohe me fanellën e Barcelonës, kishte asistuar 36 herë në vitin 2011. Tashmë Tadic e parakalon. / oversport.tv