150 milion € për Ansu Fati, ish-presidenti i Barcelonës zbulon prapaskenën

Ansu Fati mund të ishte transferuar në Premier League në vitin 2020, me shumë mundësi te Manchester City.

Talenti i Barcelonës ka marrë një ofertë super dhe këtë e ka zbuluar ish-presidenti i katalansve, Josep Maria Bartomeu.

“Kemi marrë një ofertë që kapte shifrën e 150 milion eurove për sulmuesin tonë, Ansu Fati, nga një klub i Premier League.

Kjo ndodhi në vitin 2020 dhe ne e refuzuam atë ofertë, pasi donim të ruanim strukturën sportive të klubit”, tregon Bartomeu. / oversport.tv