3 të përjashtuar nga lista Champions, ja zgjedhjet e Piolit

Brenda mesnatës së sotme, kuqezinjtë duhet të çojnë në UEFA listën zyrtare të lojtarëve që do ta përfaqësojnë në Champions, pas një mungese të gjatë 7 vjeçare. Nga 28 futbollistët që aktualisht janë pjesë e organikës së “djalllit”, 3 prej të besuarve të Piolit do të qëndrojnë jashtë listës.

Ata janë Samu Castillejo, Andrea Conti dhe Pietro Pellegri.

Ja dhe lista e plotë e Milanit për këtë sezon të Ligës së Kampioneve:

Portierë: Maignan, Tatarusanu, Plizzari.

Mbrojtës: Calabria, Ballo-Toure, Romagnoli, Hernandez, Kalulu, Tomori, Kjaer, Florenzi, Gabbia;

Mesfushorë: Bennacer, Tonali, Diaz, Krunic, Bakayoko, Saelemaekers, Kessie, Messias.

Sulmues: Giroud, Ibrahimovic, Rebic, Leao, Maldini.