40 milion euro për një brazilian, Barcelona “garë” me Bayern Munich

Antony Mateos dos Santos, ky është ylli i ri që po lind tek Ajax dhe dy klube të mëdha po e ndjekin që tani për të tentuar më pas transferimin e brazilianit.

Bëhet fjalë për Bayern Munich dhe spanjollët e Barcelona, që interesohen për 21-vjeccarin e blerë nga Ajax te Sao Paolo për shumën e 16 milion eurove.

Antony ishte pjesë e kombëtares olimpike të Brazilit në Tokio dhe fitoi medaljen e artë, ndërkohë që tani bavarezët dhe katalanasit duhet të paguajnë 40 milion euro për ta bindur Ajax. / oversport.tv