66 lojtarë të Serie A shkojnë për në Katar, Juventusi kryeson këtë listë

Kur kanë mbetur edhe gjashtë ditë nga fillimi i Kupës së Botës, këto janë statistikat e skuadrave të Serie A. Janë gjithsej 66 lojtarë që luajnë në Serie A, të thirrur nga kombëtaret pjesëmarrëse në Katar. Listën e kryeson Juventusi i cili ka dërguar plot 11 lojtarë drejt Katarit. Bardhezinjtë ndiqen në këtë listë nga Interi dhe Milani që kanë dërguar nga 7 lojtarë.

4 lojtarë ATALANTA: Pasalic (Kroaci); Maehle (Danimarkë); De Roon dhe Koopmeiners (Hollandë).            

2 lojtarë BOLOGNA: Aebischer (Zvicër); Skorupski (Poloni).

1 lojtar CREMONEZE: Vasquez (Meksikë).

EMPOLI: Asjnë lojtar

5 lojtarë FIORENTINA: Zurkoëski (Poloni); Milenkovic (Serbi); Gonzalez (Argjentinë); Amrabat (Marok); Jovic (Serbi).

7 lojtarë INTER: Brozovic (Kroaci); Onana (Kamerun); Lukaku (Belgjikë); De Vrij dhe Dumfries (Hollandë); Martinez dhe Correa (Argjentinë).

11 lojtarë JUVENTUS: Danilo, Alex Sandro dhe Bremer (Brazil); McKennie (Amerika); Rabiot (Francë); Szczesny dhe Milik (Poloni); Kostic dhe Valhovic (Serbi); Paredes dhe Di Maria (Argjentinë).

3 lojtarë LAZIO: Milinkovic Savic (Serbi); Vecino (Uruguaj).

LEÇE: Asnjë lojtar

7 lojtarë MILANI: Kjaer (Danimarkë); Dest (Amerika); Hernandez dhe Giroud (Francë); De Ketelaere (Belgjikë); Leao (Portugali); Ballo-Touré (Senegal).

MONZA: Asnjë lojtar

5 lojtarë NAPOLI: Anguissa (Kamerun); Zielinski (Poloni); Olivera (Uruguaj); Kim (Koreja e Jugut); Lozano (Meksikë).

4 lojtarë ROMA: Zaleëski (Poloni); Vina (Uruguaj); Rui Patricio (Portugali); Dybala (Argjentinë).

3 lojtarë SALERNITANA: Piatek (Poloni); Dia (Senegal); Bronn (Tunizi).

3 lojtarë SAMPDORIA: Bereszynski (Poloni); Sabiri (Marok); Djuricic (Serbi).

1 lojtar SASSUOLO: Erlic (Kroaci).

2 lojtarë SPICE: Kiëior (Poloni); Ampadu (Uells).

5 lojtarë TORINO: Vlasic (Kroaci); Rodriguez (Zvicër); Lukic, Radonjic dhe Milinkovic-Savic (Serbi).

1 lojtar UDINESE: Ebosse (Kamerun).

4 lojtarë VERONA: Hrustic (Australi); Hongla (Kamerun); Lazovic dhe Ilic (Serbi). /oversport.tv Foto: Juventus, Facebook