AC Milan zbulon 2021 $ACM fan token European Summer Tour

AC Milan, në partneritet me Chiliz – krijuesit e Fan Tokens dhe aplikacionit të angazhimit të tifozëve Socios.com – janë të kënaqur që shpallin zyrtarisht turneun veror evropian 2021 $ ACM Fan Token.

Ngjarja e ardhshme para-sezonale do të përbëhet nga një seri miqësore kundër kundërshtarëve evropianë të paraqitur nga $ACM Fan Token, shenja zyrtare dixhitale e AC Milan që u jep tifozëve Kuq e Zi në të gjithë globin një pjesë të ndikimit në vendimet e Klubit përmes aplikacionit Socios.

$ACM Fan Tokens u mundësojnë tifozëve Kuq e Zi të kenë qasje në përmbajtje ekskluzive të lidhura me klubet, t’i vënë aftësitë e tyre në provë dhe të dalin kundër tifozëve të tjerë nga e gjithë bota në lojëra, gara dhe kuize, të lidhura me klube, duke garuar në bordet globale për të fituar herë -shpërblime dhe përvoja VIP në jetën reale dhe dixhitale. Tifozët gjithashtu kanë mundësinë të ndikojnë në klub në një sërë sondazhesh interaktive dhe argëtuese çdo sezon.Partnerë që nga janari 2021, AC Milan dhe Socios.com kanë hartuar një plan të veçantë aktivizimi që të përkojë me Turin Veror Evropian për të angazhuar mbi 500 milion tifozë të Rossonerëve në të gjithë botën. Si pjesë e këtij plani, tifozëve do t’u jepet mundësia të marrin pjesë në një seri sondazhesh dhe aktivitetesh angazhimi për mundësinë për të fituar çmime speciale dhe përvoja një herë në jetë.

Turneu Veror Evropian me ACM Fan Token 2021 $ përfshin një numër miqësish të profilit të lartë kundër klubeve më të mira Evropiane gjatë javëve të ardhshme në përgatitje të sezonit të futbollit 2021/22, me të gjitha ndeshjet që transmetohen në Sky në Itali.

31 korrik 2021 – vs OGC Nice në Nisë, Francë

Ndeshja e parë do të shohë Kuq e Zinjte në OGC Nice të Shtunën 31 Korrik në Allianz Riviera në Nice, stadiumi që pret të gjitha ndeshjet në shtëpi OGC Nice dhe që u zgjodh si një nga vendet për turneun UEFA Euro 2016. Loja do të fillojë në 8:30 pasdite me kohën lokale.

4 gusht 2021 – vs Valencia CF në Valencia, Spanjë

Kuq e Zinjte do të udhëtojnë në Valencia të Mërkurën 4 Gusht për të marrë ndeshjen kundër Valencia CF në stadiumin historik Mestalla. Loja, e cila do të fillojë në 8:30 pasdite me kohën lokale, do të jetë edicioni i 49-të i Trofeut Portokalli tradicional.

8 Gusht 2021 – vs Real Madrid CF në Klagenfurt, Austri

AC Milan do të marrë më pas Real Madridin, i dyti në ligën Spanjolle sezonin e kaluar, në Klagenfurt, Austri, të Dielën 8 Gusht në 6:30 pasdite me kohën lokale.
Loja do të shohë dy nga klubet më të dekoruara në historinë e futbollit të përballen për Kupën #AthletesVersus, duke mbështetur përpjekjet e asnjë organizate fitimprurëse Athletes Versus për të luftuar të gjitha format e diskriminimit.

14 gusht 2021 – vs Panathinaikos F.C. në Trieste, Itali

Turneu do të përfundojë në Stadium Nereo Rocco në Trieste, ku Rossonerët do të marrin 20 herë fituesit e Superligës Greke Panathinaikos F.C.
Ndeshja do të fillojë në 8:30 pasdite dhe do të jetë prova e fundit para ndeshjes së parë të AC Milan Serie A në sezonin 2021/22 kundër Sampdoria të hënën 23 gusht.