Allegri: Fitore e vuajtur, ja ku gabojmë! Chiesa? S’prisja përgjigje prej tij

Juventusi mori fitoren e parë kundër Spezia me rezultatin 3-2. Bardhezinjtë nuk e kishin të lehtë dhe këtë e pranon edhe trajneri Massimiljano Allegri, i cili për DAZN pas ndeshjes u shpreh:

“Fatmirësisht fituam një ndeshje duke vuajtur. Ka shumë gjë për t’u përmirësuar. Kemi lojtarë që mund të bëjnë më mirë kur marrin vendimin për të dhënë pasin e fundit dhe kur gjuajnë në portë”.

“Chiesa? Nuk prisja përgjigje nga ai apo nga lojtarët e tjerë. Chiesa u kthye nga një dëmtim dhe më pas më kërkoi zëvendësim, pasi kishte sërish probleme. Diferenca sot është se ata që u futën në fushë si zëvendësues u paraqitën mirë”, tha trajneri i bardhezinjve.

“Sot fituam një ndeshje të rëndësishme. Duhet të dalim nga zona e rehatisë, futbolli ka edhe vuajtje dhe lodhje. Nuk duhet ta shohim tabelën e klasifikimit. Ne përpiqemi ta vendosim fitoren e parë pas të radhës në shtëpi kundër Sampdoria.

Ka lojtarë që ka cilësi dhe duhet të përmirësohen. McKennie për shembull duhet të kishte shënuar të paktën katër gola dhe aty mundësi shënimi bëjnë diferencën”, përfundoi Massimiliano Allegri deklaratën e tij. / oversport.tv