Allegri me dhimbje koke, humb sulmuesin në prag të Derbit të Italisë

Juventusi nuk do të ketë në dispozicion sulmuesin e tij Moise Kean kundër Interit. Lajmi është bërë i ditur nga korrespodenti i Juventusit për Goal.com, Romeo Agresti.

Sipas të dhënave të para, italiani ka pësuar një tërheqje muskulare dhe nuk do të jetë në gjendje për dërbin e Italisë. Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë klubi juventin që nuk e ka përfshirë sulmuesin në listën e të grumbulluarve për ndeshjen ndaj Inter.

Bashkë me të mungon edhe Rabiot i cili nuk ja ka dalë të rikuperohet në kohë.  Derbi do të luhet të dielën në orën 20:45 dhe do të transmetohet drejtpërdrejtë në Oversport. /oversport.tv