Anglia dhe Franca sfidohen për biletën e fundit, formacionet zyrtare të supersfidës

Janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës Angli-Francë, që do të përcaktojë edhe skuadrën e fundit gjysmëfinaliste të Kupës së Botës, Katar 2022.

Southgate dhe Deshamps kanë bërë zgjedhjet e tyre dhe kanë publikuar listën e titullarëve që do të zbresin në fushë në orën 20:00.

Formacionet zyrtare

Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Henderson, Rice, Bellingham; Saka, Kane, Foden.

Franca: Lloris; Kounde, Upamecano, Varane, Hernandez; Tchouameni, Rabiot; Dembele, Griezmann, Mbappe; Giroud