Anthony Joshua triumfon në Londër, boksieri anglez mund Franklin me vendim unanim

Anthony Joshua ka mposhtur Jermaine Franklin në Londër me vendim unanim. Boksieri anglez arriti të fitojë pas 12 raundesh ndaj boksierit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Joshua u rikthye te triumfi në boksin e peshave të rënda pasi në ndeshjen e fundit që daton në gusht, boksieri 33-vjeçar u mund nga ukrainasi Oleksandr Usyk.

Në mbrëmjen mes Joshua dhe Franklin ishte i pranishëm dhe boksieri shqiptar, Jurgen Uldedaj i cili u mund nga Benoit Huber dhe regjistroi humbjen e tij të parë në arenën e boksit. /oversport.tv

Foto: Mark Robinson