Arlind Ajeti hero në Serie C, Padova merr fitoren e katërt radhazi

Padova ka marrë fitoren e katërt radhazi dhe çon në dy pikë diferencën me skuadrën e Sudtirol që kryeson grupin C në Serie C, por ka dy ndeshje më pak.

Arlind Ajeti ka qenë protagonist absolut për skuadrën e Padova, pasi ka shënuar me një goditje me kokë golin e fitores.

Ky duel përfundoi me rezultatin 0-1 dhe Ajeti pas një goditjeje dënimi nuk fali, duke goditur saktë me kokë në minutën e 88-të. / overspor.tv