Arsenali fiton dhe rikthehet në krye, Evertonit i mjafton një gol për të mposhtur West Hamin

Arsenali fiton bindshëm 3-0 në transfertë përballë Brentford dhe ngjitet përkohësisht në krye të renditjes së Premier League në kuotën e 18 pikëve pas 7 ndeshjeve të luajtura.

Sfidën që hapi javën e 8-të të kampionatit anglez ditën e sotme e vendosën golat e Saliba, Gabriel Jesus dhe Vieira.

Një gol i Neal Maupay në pjesën e dytë ka vendosur fitoren e Evertonit përballë West Hamit në ndeshjen tjetër të ditës së Premier League. / Oversport.tv

Foto: Arsenal Twitter