Arsenali i merr përsipër pagën, Arthur Melo drejt sistemimit

Arsenali dhe Juventusi janë pranë akordit për të huazuar mesfushorin Arthur Melo, të cilin në kampin bardhezi nuk është se e kanë në plane.

“Goal Italia” shkruan se braziliani do të kalojë drejt londinezëve në huazim dhe ata do të paguajnë pagën e plotë të mesfushorit.

Ky operacion në merkato është në rrugë të mbarë dhe për t’u konkretizuar duhet që Juventusi të gjejë një tjetër lojtarë për ta pasur si alternativë. / oversport.tv