Asgjë serioze, Roma merr lajme të mira për Abraham dhe Mancini

Roma ka marrë lajme të mira nga infermieria, pasi Gianluca Mancini dhe Tammy Abraham kanë bërë testet instrumentale dhe kanë mësuar më shumë për dëmtimet e tyre.

Qendërmbrojtësi nuk ka asnjë problem muskulor. Grafia ka nxjerrë që bëhet fjalë vetëm për një goditje dhe do të humbasë vetëm ndeshjen e kampionatit kundër Salernitana.

Mancini do të jetë i gatshëm për duelin e kthimit në Conference League, ndaj Bogo/Glimt. Edhe për Tammy Abraham ka lajme të mira dhe pritet që të jetë gati shpejt, por nuk ka një afat të saktë ende. / oversport.tv

Foto: AS Roma, Facebook