Askush si Leo Messi në Ligue 1, çfarë ka bërë argjentinasi këtë herë?

Leo Messi luajti vetëm 45 minuta në ndeshjen e sotme që PSG fitoi kundër Lille, kampiones në fuqi në Francë.

Sulmuesi argjentinas ishte titullar dhe Pochettino e la në dhomat e zhveshjes në pjesën e dytë, për të aktivizuar Icardin në vend të tij.

Messi ndërkohë është ende në kërkim të golit të parë në kampionatin francez. Sulmuesi është lojtari me më shumë gjuajtje pa shënuar gol.

Leo ka regjistruar 15 gjuajtje, katër prej tyre në kuadrat. Në pesë ndeshje radhazi ai nuk shënuar dot, gjë që e ka përsëritur edhe tetorin e vitit 2020. / oversport.tv