Atletico e PSG ia prishin planet, Morata bie si pistë te Barcelona

Barcelona heq dorë nga Alvaro Morata dhe arsyeja kryesore lidhet me shumën që kërkon Atletico Madrid për kartonin e tij.

Katalanasit nuk duan të japin 40 milion euro për sulmuesin, ndërkohë që një tjetër ngërcc është krtijuar edhe te Juventusi.

Bardhezinjtë e kanë të vështirë të gjejnë një zëvendësues për spanjollin.

PSG nuk e jep në huazim argjentinasin Mauro Icardi dhe në këto kushte ata nuk mund të mbeten pa një sulmues. / oversport.tv