Atletico Madrid befasohet nga Alaves, barazim dramatik në Valencia-Bilbao

Atletico Madrid është befasuar ditën e sotme nga Alaves. Skuadra e Diego Simeone është mposhtur me rezultatin e ngushtë 1-0 në transfertë.

Laguardia shënoi që në minutën e katërt për Alaves dhe Atletico nuk ia doli dot as ta shmangte humbjen, çka i jep mundësin Real Madrid që të shkëputet në krye të klasifikimit.

Valencia ndërkohë ka shmangur humbjen e tretë radhazi në LaLiga dhe e ka bërë diçka të tillë në minutën e 95-të.

Marcus Andre ndëshkoi skuadrën e Atheltic Bilbao, që kishte shënuar më parë me Inagi Martinez dhe gjithçka u mbyll në barazim 1-1.

LALIGA – JAVA 7
Alaves-Atletico Madrid 1-0
Shënues:
Laguardia 4’

Valencia-Athletic Bilbao 1-1
Shhënues:
Marcus Andre 95’ / Martinez 69’

/ oversport.tv