ATP Dubai: Sinner eliminon Murray, Djokovic dhe Rublev në çerekfinale

Jannik Sinner kualifikohet për në çerekfinalet e turneut të Dubait. Tenisti italian mposhti 2-0 (7-5, 6-2) skocezin Andy Murray pas një ore e 43 minutash lojë.

Sinner vazhdon aventurën e tij në turneun 500 pikësh të Emirateve dhe në çerekfinale do të ketë përballë Hubert Hurkacz.

Edhe Novak Djokovic kualifikohet mes 8 më të mirëve në Dubai, pasi ka mposhtur 2-0 (6-3, 7-6) rusin Karen Khachanov.

Rublev ka mposhtur 2-1 koreanin Kwon, ndërsa Denis Shapovalov ka fituar 2-0 përballë Taro Daniel. /Oversport.tv

Foto: Dubai Tennis Champs Twitter