Bale bën me dhimbje koke Ancelottin, dëmtimi në tendinë e lë një muaj jashtë

Gareth Bale ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë për disa kohë, madje mund të humbasë ndeshjet e Uellsit në tetor.

Sipas asaj që shkruajnë mediat në Spanjë, Bale ka dëmtuar tendinën në këmbën e tij të djathtë dhe gjendja e tij nuk duket e mirë.

Ai do të mungojë të paktën një muaj për Real Madrid, por nuk përjashtohet mundësia që t’i duhet një muaj e gjysmë të jetë gati për lojë. / oversport.tv