Basketboll/ Flamurtari-Partizani finalja, Bashkimi dhe Prishtina për vendin e tretë! Zbuloni oraret e finaleve të Ligës Unike

Partizani dhe Flamurtari do të përballen mbrëmjen e sotme për finalen e Ligës Unike në basketbollin e femrave. Nën kujdesin presidentit të KOKSH, Fidel Ylli, po zhvillohen evente sportive të rëndësishme në Shqipëri

Ekipi kryeqytetas arriti të triumfojë me rezultatin e ngushtë ndaj Bashkimit me shifrat 62-60 (18:16, 13:18, 16:19, 13:9) dhe është kualifikuan për në finale. Nga ana tjetër, vlonjatët morën një fitore ndaj Prishtinës me rezultatin 83-74 (15:21, 20:18, 19:21, 29:14) dhe u kualifikuan për në finale.

Përballja mes finalistëve, Flamurtarit dhe Partizanit, do të luhet sot në orën 19:00 dhe do të transmetohet live në Oversport dhe platformën Tibo. Ndërsa ndeshja për vendin e tretë të Ligës Unike mes skuadrave kosovare, Prishtinës dhe Bashkimit do të luhet ditën e sotme në orën 16:00.  /oversport.tv

View this post on Instagram

 

A post shared by LIGA UNIKE (@ligaunike)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LIGA UNIKE (@ligaunike)