Bayerni i arnuar e nis me humbje, feston Gladbach në Mynih

Bayern Munich e ka nisur me humbje vitin, ndaj një ekipi si Borussia M’Gladbach që nuk provonte shijen e triumfit prej pesë javësh.

Takimi ka përfunduar me rezultatin 1-2, edhe pse kampionët e Gjermanisë që kryesojnë kampionatin kaluan të parët në avantazh.

Robert Lewandowski ishte ai që e zhbllokoi ndeshjen në minutën e 18-të, por festa nuk zgjati shumë.

Neuhaus barazoi pa u bërë 10 minuta kurse Lainer katër minuta më pas (31′) shënoi golin e e përmbysi ndeshjen në favor të Gladbach.

Bayern kishte shumë mungesa në ndeshjen e sotme, për shkak të COVID-19 dhe kishte përshtatur në qendër të mbrojtjes Kimmich, sa për të kuptuar situatën në të cilën ishin. / oversport.tv