BKT Superliga: Ballkani zhyt Llapin dhe merr kreun përkohësisht, Malisheva super

Ballkani rikthehet në krye të BKT Superliga, në pritje të ndeshjes së Drenicës kundër Dritës ditën e nesërme. Ekipi nga Suhareka ka zhytur në krizë Llapin, pasi fitoi 2-0 me gola të Ermal Krasniqit.

Kjo ndeshje pati edhe një problematikë, pasi tifozët ofenduan trajnerin e skuadrës mike, Tahir Batatinën dhe u kërkua largimi i “rebelëve”.

Ata u larguan fillimisht, por u rikthyen sërish. Arbitri ndali lojën dhe derisa tribuna u boshatis nuk nisi ndeshja.

Një ecuri pozitive ka bërë edhe Malisheva në pesë javët e para të kampionatit. Sot debutuesit në Superligë mposhtën Feronekilin me golin e Vitijës dhe numëron 10 pikë, një më pak se Ballkani kryesues.

BKT SUPERLIGA E KOSOVËS – JAVA 5

Ballkani-Llapi 2-0
Shënues:
E. Krasniqi 13’, 90’
Malisheva-Feronikeli 1-0
Shënues:
Vitija 64’

/ oversport.tv