BKT Superliga: Drenica rimerr kreun me “poker”, Ulpiana lë në krizë Dritën

Drita mbetet në krizë, pasi ka barazuar 1-1 ditën e sotme ndaj Ulpianës në transfertë, ndërsa Drenica ka rimarrë vendin e parë në klasifikim për momentin.

Skuadra nga Gjilani shënoi e para me anë të sulmuesit Simonovski, ndërsa Qerimi vendosi baraspeshën dhe Drita nuk ia doli të fitonte.

Me 4 pikë në dy ndeshjet e fundit Drita vazhdon të vuajë dhe numëron 4 pikë më pak se vendi i parë për momentin. Drenica nuk u kursye ndaj Feronikelit, duke triumfuar 4-0.

Uka shënoi dy herë, ndërkohë që rrugën e rrjetës e gjetën edhe Denisson dhe Zabërgja. Kështu Drenica parakalon sërish Ballkanin, që ka një ndeshje më pak.

BKT Superliga – Java 9

Drenica-Feronikeli 4-0
Shënues:
Uka 12’, 60’, Denisson 25’, Zabergja 42’

Ulpiana-Drita 1-1
Shënues:
Qerimi 56’ / Simonovksi 27’

/ oversport.tv