Brazili publikon listën e lojtarëve, Alex Sandro përfaqësuesi i vetëm i Serie A

Kombëtarja braziliane ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Tite për ndeshjet e ardhshme që do të luajë “Selecao”.

Brazili do të luajë kundër Ekuadorit në 27 janar dhe ndaj Paraguait në 2 shkurt, ndeshjet e radhës kualifikuese të Kupës së Botës, Katar 2022.

Skuadra e drejtuar nga Tite është kualifikuar tashmë për në fazën finale të këtij turneu. Alex Sandro  është përfaqësuesi i vetëm i Serie A në skuadrën braziliane për këto 2 takime.

Ja dhe lista e plotë e Brazilit për këto dy ndeshje:

Portierë: Alisson, Ederson, Weverton.

Mbrojtës: Dani Alves, Emerson Royal, Alex Sandro, Alex Telles, Militao, Gabriel Magalhães, Marquinhos, Thiago Silva.

Mesfushorë: Casemiro, Fabinho, Guimaraes, Gerson, Fred, Coutinho, Paquetà.

Sulmues: Raphinha, Antony, Rodrygo, Everton Ribeiro, Gabriel Jesus, Vinicius Junior, Matheus Cunha, Gabigol.