Brooklyn dhe Phoenix bëjnë detyrën, rikthehen te fitorja edhe Pacers e Knicks

Janë luajtur sfidat e mbrëmjes në NBA me Brooklyn Nets që vazhdon ecurinë pozitive dhe nuk pati surpriza në sfidën ndaj Philadelphia 76ers. Kryesuesit e Konferencës Lindore, mposhtën rivalët e tyre me rezultatin 114-105.

Siç jemi mësuar edhe shpresh ta shikojmë, autori i më shumë koshave këtë ndeshje ishte ylli i ekipit, Kevin Durant. Ai realizoi plot 34 në këtë takim duke i dhënë një dorë më shumë Brooklyn Nets për të fituar.


kliko mbi imazh për më shumë informacione rreth Mega Shorteut Tibo

Edhe Phoenix Suns nuk di të ndalet pasi ka mposhtur Washington Wizards me rezultatin 118-98. Edhe pse me 20 pikë diferencë më pak, lojtari që shënoi më shumë kosha në këtë ndeshje ishte lojtari i Washington, Bradley Beal, 26 të tilla.

Në ndeshje të tjera fitore kanë gjetur edhe New York Knicks dhe Indiana Pacers. Për sa i përket Knicks, ata mposhtën me rezultatin 116-103 Houston Rocket në një ndeshje ku spikatën Immanuel Quickley dhe Evan Fournier.

Ndërsa Indiana Pacers mposhti Detroit Pistons me rezultatin 122-113 edhe me ndihmën e madhe të Caris LeVert që shënoi 31 pikë, më shumë se çdo lojtar tjetër në parket. /oversport.tv