Buffon në lot pas eliminimit, gardiani 45-vjeçar ka një mesazh për tifozët e Parmës

Parma u eliminua nga “Play Off” për t’u ngjitur në Serie A, duke u mposhtur në sfidën e parë nga Cagliari dhe në ndeshjen e dytë që doli barazim. Gardiani Gianluigi Buffon tregoi edhe njëherë pasionin e tij për futbollin duke u pushtuar në lot pas këtij eliminimi.

Portieri 45-vjeçar dha një mesazh në rrjetet e tij sociale për të gjithë tifozët e Parmës. “Ka humbje që lënë vetëm një ndjenjë hutimi dhe vetmie të thellë. Dhe ka disfata që, përkundrazi, të bëjnë të ndihesh i rrethuar nga mijëra krahë, ku lotët në fakt përfaqësojnë mbjelljen e një fare.

Ka diçka që të bashkon çuditërisht përveç rezultatit sportiv, të bën të dukesh si të gjitha ato pamje që takon, të bën të ndihesh se i përkishesh asaj që i takon.

Një ndërgjegjësim që është rritur me kalimin e kohës, si një kordon kërthizor që lidh të gjithë, i krijuar nga pasioni, respekti, mirënjohja, zemrat dhe duart që dinë vërtet të mbështesin njëri-tjetrin. Në mes të këtij realiteti të ashpër, ndjej në zemër një nevojë të thellë për t’ju thënë edhe një herë, faleminderit njerëz të mrekullueshëm të Parmës!” – shprehet Buffon përmes një mesazhi në rrjetet sociale. /oversport.tv

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gianluigi Buffon (@gianluigibuffon)

Foto: parmacalcio1913, Instagram