Buzëqesh Pioli, mbrojtësi shërohet nga Covid dhe rikthehet në ekip

Lajme të mira për Milanin dhe për Stefano Piolin. Tekniku italian do të ketë në dispozicion për ndeshjen e radhës mbrojtësin anglez, Fikayo Tomori.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një komunikate zyrtare. Në të thuhej se Tomori është rikuperuar nga Covid-19 dhe do të jetë i gatshëm për Piolin.

Një rikthim i rëndësishëm ky për Milanin duke parë edhe mungesat e shumta në mbrojte. Dëmtimi i Kjaer dhe mungesat e Tomorit dhe Romagnolit, detyruan Piolit të improvizonte në qendrën e mbrojtjes. /oversport.tv