Kategoria e Parë: Bylisi s’njeh rivalë, Korabi e ndjek! Burreli manita Besës

Është mbyllur java e katërt e kategorisë së parë në Shqipëri. Ka qënë një e shtunë e mbushur me gola kjo e sotmja ku Burreli fitoi me goleadë 5-1 ndaj Besës. Fitore kanë gjetur edhe Shkumbini në fushën e vet ndaj Maliqit me rezultatin 3-1, Korabi ndaj Besëlidhjes 3-1, Lushnja ndaj Butrintit 1-0 si dhe Erzeni ka bërë detyrën ndaj Turbinës me rezultatin 3-1.

Sakaq, Tërbuni ka arritur të marri një fitore me vlerë në shtëpinë e Apolonisë 1-0. Me pikë të plota ka dalë edhe Bylis nga transferta e vështirë e Pogradecit pas fitores 1-2. Ndërkohë që ndeshja e vetme e mbyllur në barazim këtë javë ka qënë Vora-Tomori, me rezultatin 1-1.

Bylisi kryeson me pikë të plota pas 4 javësh kampionat dhe ndiqet nga Korabi, me dy pikë më pak. Shkumbini është i treti me 9 pikë, kurse Butrinti ra ndaj Lushnjës që mori fitoren e parë. / oversport.tv

Kategoria e parë- Java 4
Apolonia-Tërbuni 0-1
Golat:
Ruqi 78′ 

Shkumbini-Maliqi 3-1
Golat: Dushaj 76′, 78′ , Onuh 86′ / Isufi 49′ 

Pogradeci-Bylis 1-2
Golat:
Alillari 78′ / Cakranji 12′ , Qardaku 64′

Korabi-Besëlidhja 3-1
Golat:
Joti 26′ , Marku 89′, Bërdufi 90’/ Jeremiç 34′ 

Burreli-Besa 5-1
Golat: Farruku 10′ , Hasa 17′ , 81′ Çema 23′ , Stafa 83’/ Canka 26′ 

Lushnja-Butrinti 1-0
Golat:
Er.Gjyla 27′ 

Vora-Tomori 1-1
Golat:
Lushaku / Oshafi 43′ 

Erzeni-Turbina 3-1
Golat: Raboshta 25′  (p), Olivera 32′, Mehmeti 75′   / Doksani 81′