Bylis shton “armët” në repartin ofensiv, ballshiotët federojnë dy qendërsulmuesit

Në prag të sfidës në “Abissnet Superiore” ndaj Tiranës, Bylis përforcon skuadrën me dy sulmues. Abu Danladi dhe Brice Tutu janë zyrtarisht pjesë e klubit ballshiot.

Sipas burimeve të redaksisë së Oversport, sulmuesit janë federuar dhe tashmë janë pjesë e Bylis. Sulmuesi 27-vjeçar, Danladi, me nënshtetësinë ganeze nuk kishte skuadër që nga 1 janari i këtij viti.

Ganezi mbylli në fillim të vitit bashkëpunimin me Minnesota dhe tashmë është pjesë e klubit ballshiot. Nga ana tjetër, 25-vjeçari francez Tutu, ishte pjesë e Riga të Lituanisë dhe tashmë është pjesë e Bylisit. /oversport.tv