Challandes publikon listën, Domgjoni pritet të marrë lejen nga FIFA

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet kualifikuese të Botërorit “Katar 2022”, që zhvillohen këtë muaj.

Dardanët ndeshjen e parë do ta luajnë si mysafirë të Suedisë në Stokholm, më 9 tetor, ndërsa ndeshjen e dytë e zhvillojnë më 12 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, kundër Gjeorgjisë.

Pjesë e listës është edhe futbollisti i Vitesses, Toni Domgjoni, i cili është ende në pritje për të marrë lejen nga FIFA për të luajtur me fanellën e Kosovës.

Ja dhe lista e plotë e Kosovës për ndeshjet e ardhshme: