Chelsea zyrtarizon talentin premtues, Chukwuemeka firmos për 6 vite

Chelsea ka zyrtarizuar blerjen e mesfushorit Carney Chukwuemeka, që ishte një nga objektivat kryesorë të Milanit në këtë sesion të merkatos.

18-vjeçari që spikati me fanellën e Aston Villas sezonin e kaluar ka firmosur një kontratë 6-vjeçare me klubin që zotërohet nga Todd Boehly.

“Blutë” e Londrës bëjnë një investim të rëndësishëm për të tashmen dhe të ardhmen, pasi kanë arritur të bëjnë të vetin që një talentet e futbollit anglez për rreth 20 milionë stërlina. / Oversport.tv

Foto: Chelsea FC Twitter