Chiellini del negativ pas tamponit të fundit, gati që ndaj Romës

Giorgio Chiellini e ka kaluar koronavirusin dhe tani është i gatshëm për Juventusin në ndeshjen e radhës kundër Romës në kampionat.

Gjasat janë, sipas mediave italiane, që kapiteni i bardhezinjve të mos aktivizohet në ndeshjen e kampionatit dhe t’i besohet sërish Ruganit.

Kështu Chiellini do të ishte gati për sfidën e 12 janarit, kundër Interit për finalen e Superkupës së italisë. / oversport.tv