Çmim special për Ronaldon, sa shumë yje në formacionin më të mirë të FIFA-s

Cristiano Ronaldo ka marrë një çmim special, si shenjë mirënjohjeje për karrierën e tij të pasur dhe për rekordet e shumta që portugezi ka vendosur.

Është shpallur 11-ja më e mirë e FiFA-s për vitin 2021. Formacioni i yjeve të Europës është ky: Donnarumma; Alaba, Ruben Dias, Bonucci; Jorginho, Kantè, De Bruyne; Cristiano Ronaldo, Haaland, Lewandowski, Messi.