Cristiano Ronaldo e fut veten sërish në histori, çfarë ndodhi këtë herë

Cristiano Ronaldo ka shënuar gol në ndeshjen e Champions League kundër Villareal dhe është futur në histori.

Sulmuesi portugez është i lojtari i parë në histori që shënon në secilën nga pesë ndeshjet e para me fanellën e një klubi anglez, brenda një sezoni, në Champions League apo European Cup.

Ronaldo i ka shënuar tre gola në dy ndeshje skuadrës së Atalanta, një zviceranëve të Young Boys dhe ka bërë të njëjtën gjë edhe në ndeshjen e parë kundër Villareal. / oversport.tv