Debati mes Igli Tares dhe Sarrit, Presidenti i Lazios kërkon të qetësojë situatën

Përplasja mes Igli Tares dhe Maurizio Sarrit ka qenë një nga temat kryesore në mediat italiane. “Nëse Lazio kualifikohet në Champions League do të jetë një mrekulli”, u shpreh tekniku i kryeqytetasve, ndërsa nga ana tjetër Igli Tare nuk ndan të njëjtin mendim. Për drejtorin sportiv, Champions League është objektivi i klubit dhe pavarësisht vështirësisë, sipas tij Sarri i ka në dorë të gjitha “letrat” për të luftuar.

Nuk ka munguar edhe kundërpërgjigjja e Sarrit që tregoi se qëndrimi i tij dhe i Igli Tares në këtë pikë është i ndryshëm. Për të qetësuar situatën ndërkohë, ka menduar vetë presidenti i Lazios, Claudio Lotito i cili është përpjekur të “ulë gjakrat”.

“Lazio është një shoqëri e kuotuar në bursë dhe një realitet i rëndësishëm në botën e futbollit, me një histori të madhe, por mbi të gjitha është një familje e madhe.

Si në çdo familje, mund të ketë edhe vizione të ndryshme mbi të cilat mund të ketë debate brenda klubit për të arritur te zgjidhja më e mirë. Sigurisht që në opinionet e shprehura publikisht në ditët e fundit, debati është konstruktiv dhe ka si qëllim rritjen”, u shpreh Claudio Lotito që megjithatë konfirmoi ngërçin midis Igli Tares dhe Maurizio Sarrit. /oversport.tv

Foto: S.S. Lazio, Facebook