Debutim ëndrrash, Myrto Uzuni titullar kundër Real Madrid

Myrto Uzuni do të debutoja në LaLiga në stadiumin ku idhulli i tij, Cristiano Ronaldo, ka bërë histori. Beratasi është titullar në duelin e Granada kundër Real Madrid.

Skuadra spanjolle ka publikuar formacionin dhe emri i sulmuesit figuron në të. Kjo tregon edhe besimin e madh që Granada ka te Uzuni.

Klubi i LaLiga e ka blerë Uzunin te Ferencvaros për 3.5 milion euro dhe në varësi të paraqitjeve hungarezët mund të përfitojnë edhe 500 mijë euro të tjera. / oversport.tv