Deklarata shokuese për arbitrin, policia nis hetimet ndaj Jude Bellingham

Jude Bellingham nuk u përmbajt pas humbjes kundër Bayern Munich, sidomos pas penalltisë së dhënë nga Felix Zwayer.

“Ju i jepni një arbitri, që ka fiksuar ndeshje më parë, ndeshjen më të madhe në Gjermani dhe çfarë prisni pastaj?

Për mua nuk është penallti. Hummels as nuk po e shikon topin dhe po lufton për të, kur e godet. Mund të shikoni më shumë vendime gjatë lojës”, tha Bellingham për ViaPlay.

Kjo deklaratë ka vënë në lëvizje edhe policinë gjermane, që ka nisur hetimet sipas asaj që raporton Sky në Gjërmani.

Çështja do t’i përcillet prokurorisë së Dortmundit, që do të vendosë nëse do të ketë kallëzim penal kundër Bellingham. / oversport.tv