Dëmtimet nuk i ndahen Milanit, ylli i sulmit humb ndeshjen ndaj Liverpool

Milani merr lajme të këqija në prag të ndeshjes kundër Liverpool në Champions League. Përveç Pietro Pellegri që u dëmtua kundër Salernitana, e pëson edhe Rafael Leao.

Sulmuesi portugez ka pësuar një dëmtim muskulor të lehtë në kofshë dhe nuk mund të luajë ndaj “The Reds”. Një lajm i keq për trajnerin Stefano Pioli, i cili nuk ka në dispozicion as Rebic.

Sa i takon Pellegrit, gjendja e tij do të shikohet pas 10 ditësh sërish. Sulmuesi italian rrezikon edhe ndeshjet me Udinesen dhe Napolin. / oversport.tv