Derbi emilian nis të dielën e Serie A në Oversport, si rreshtohen skuadrat

Në stadiumin “Dall’Ara”, derbi emilian mes Bolognas dhe Sassuolos hap të dielën e Serie A në Oversport dhe Tibo.

Mihajlovic do të hedhë në fushë Orsolinin dhe jo Barrow, në krah të Arnautovic, ndërsa Traoré rikthehet titullar në formacionin e Dionisit.

Formacionet zyrtare:

BOLOGNA (3-5-2): Skorupski; Soumaoro, Medel, Theate; De Silvestri, Aebischer, Schouten, Soriano, Hickey; Orsolini, Arnautovic. Trajner. Mihajlovic

SASSUOLO (4-2-3-1): Consigli; Muldur, Chiriches, Ferrari, Rogerio; Frattesi, Henrique; Berardi, Raspadori, Traoré; Scamacca. Trajner. Dionisi