Deschamps grumbullon gjithë “yjet”, vlerëson në maksimum ndeshjet kualifikuese

Trajneri i kombëtares franceze, Didier Deschamps ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet kundër Kazakistanit dhe Finlandës, që do të luhen respektivisht në 13 dhe 16 nëntor dhe janë të vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës, Katar 2022.

Nuk ka surpriza lista e teknikut francez, që grumbullon të gjithë “yjet” e tij për këto sfida. Prezentë në listë janë edhe 2 lojtarë të Serie A, Theo Hernandez i Milanit dhe Adrien Rabiot i Juventusit.

Ja dhe lista e plotë e Francës:

Portierë: Areola, Costil, Lloris.

Mbrojtës: Digne, Dubois, L.Hernandez, T.Hernandez, Kimpembe, Koundé, Pavard, Upamecano, Zouma.

Mesfushorë: Guendouzi, Kanté, Pogba, Rabiot, Tchouameni.

Sulmues: Ben Yedder, Benzema, Coman, Diaby, Griezmann, Mbappé.