Dhjeta e Messit nuk është e paprekshme, Barcelona ia jep talentit të madh

Leo Messi tani është i PSG-së, ndërkohë që tifozët e Barcelonës kishin deri më sot kuriozitetin për lojtarin që do të merrte fanellën me numër 10.

Tashmë dilemat për këtë nuk ekzistojnë, pasi katalanasit e kanë vendosur diccka të tillë. Talenti i sulmit, Ansu Fati, është ai që trashëgon numrin e legjendës argjentinase.

Një mënyrë, ndoshta, e Barcelonës për ta bindur të riun të nënshkruajë dhe të jetë ai lideri i ri i ekipit. Talenti i tij është i padiskutueshëm dhe e ka treguar edhe në fushë.

Për t’u theksuar është se Barcelona nuk mund ta hiqte dot nga qarkullimi numrin 10, për shkak se rregullorja e LaLiga të detyron të regjistrosh për lojtarët numrat nga 1 në 25.