Dinamo vazhdon me pastrimin e ekipit, nigeriani largohet nga kryeqytetasit

Pas largimeve të tre lojtarëve pak ditë më parë, Dinamo tashmë ka mbyllur bashkëpunimin me një mbrojtës. Dickson është larguar nga klubi kryeqytetas dhe nuk do të jetë më pjesë e organikës së tyre.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Dinamo përmes një postimi në faqen zyrtare ku thuhet për largimin e mbrojtësit nigerian. “FC Dinamo njofton se ka arritur marrëveshjen për mbylljen e bashkëpunimit me mbrojtësin Eche Dickson Amos Idakwo.

Klubi blu e falenderon lojtarin për kontributin e dhënë në sezonin e kaluar me fanellën dinamovite dhe i uron suksese në vazhdimësi.”, shkruhet në faqen zyrtare të “bluve”.