Dita e Gjyshërve: Bileta më të lira dhe dhurata, te Roma hapin edhe konkurs

Klubi i Romës ka nisur një nismë për Ditën e Gjyshërve në ndeshjen kundër Empolit, që transmetohet si zakonisht në Oversport.

Klubi kryeqytetas ka vendosur të bëjë ulje për të gjithë tifozët mbi moshën 60 vjeç, të cilët dëshirojnë të shikojnë ndeshjen nga stadiumi.

Gjithashtu Roma ka krijuar një kompeticion ku të gjithë tifozët mund të dërgojnë një fotografi më gjyshërit.

Fituesi i konkursit do të përfitoj një fanellë të firmosur nga lojtarët e klubit si dhe dy bileta në stadium. / oversport.tv