Dita e Partizanit, “demat e kuq” kërkojnë kualifikimin për në “Play Off”

Partizani rikthehet sot në fushë për të luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Valmeiras në kualifikueset e Conference League. Takimi I pare që u zhvillua në Lituani përfundoi me rezultatin 2-1 për demat e kuq.

Fillimisht ishin vendasit ata që kaluan në avantazh duke mbyllur pjesën e parë në favor të tyre. Më pas, kryeqytetasit tanë I ndezën motorrët duke përmbysur gjithçka me Carën dhe Rrapajn.

Sot në “Elbasan Arena”, Partizanit I duhet vetëm të menaxhojë rezultatin e marrë një javë më parë dhe pse jo një fitore që do ta kualifikonte në “Play Off” e Conference League. /oversport.tv