Djokovic: I lumtur për vendimin e gjykatës, dua të konkurroj në Australian Open

Pas ngjarjeve të fundit të ndodhura në Australi ku Novak Djokovic ka fituar gjyqin me shtetin australian për anulimin e vizës, ka qenë vetë numri 1 i tenisit që ka thyer heshtjen. Ai postoi një status në Tëitter ku foli mbi këtë ngjarje.

Djokovic tha se ishte shumë i kënaqur edhe mirnjohës që gjykata hodhi poshtë anulimin e vizës nga shteti australian. Pavarësisht gjithçka që ka ndodhur, Djokovic dëshiron të konkurrojë në Australian Open.

Postimi i plotë:

“Jam i kënaqur dhe mirënjohës që gjykata refuzoi anulimin e vizës time. Pavarësisht gjithë asaj që ka ndodhur, unë dua të qëndroj këtu dhe të përpiqem të konkurroj për Australian Open.

Unë mbetem i fokusuar te synimi im. Fluturova këtu për të luajtur në një nga ngjarjet më të rëndësishme që kemi përpara tifozëve të mrekullueshëm”. /oversport.tv