Dortmund prezanton pasardhësin e Haaland, Haller firmos deri në vitin 2026

Borussia Dortmund ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit Sebastien Haller nga Ajax. Sulmuesi ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me klubin gjerman deri në vitin 2026.

Ish-sulmuesin e Eintracht Frankfurt dhe West Ham e pret një detyrë e vështirë, pasi duhet të zëvendësojë Erling Braut Haaland, që u transferua te Manchester City.

Haller shkëlqeu me fanellën e Ajax sezonin e kaluar, ku arriti të shënojë 32 gola në 50 ndeshje që luajti me klubin holandez. / Oversport.tv

Foto: Borussia Dortmund Twitter