Dzeko fantastik, debutim si ai me gola vetëm Ronaldo Fenomeni ka bërë

Edin Dzeko ka shënuar edhe sot për Interin, kundër Sassuolo dhe goli i tij ishte i gjashti në shtatë javët e para të kampionatit.

Një shifër të tillë në sezonin e parë me Interin e arrinte vetëm Ronaldo Fenomenti, në sezonin 1997-1998.

Sulmuesi boshnjak po kthehet në një lojtar kyç tek Interi, që shiti këtë verë belgun Romelu Lukaku te Chelsea dhe mori Dzekon nga Roma. / oversport.tv