E konfirmon De Laurentiis, ja cili do të marrë detyrën e Giuntolit te Napoli

Tashmë pritja ka marrë fund dhe pas largimit të Cristiano Giuntolit, Napoli ka një drejtor të ri sportiv. Mauro Meluso është konfirmuar sot nga presidenti De Laurentiis si drejtori sportiv i kampionëve të Italisë.

“Kam kënaqësinë të njoftoj se Mauro Meluso është drejtori i ri sportiv i Napolit. Mirë se vini në familjen tonë dhe urimet më të mira për punën tuaj!”, u shpreh presidenti Aurelio De Laureniis.

58-vjeçari ka qenë në detyrë si drejtor sportiv në shumë klube italiane që nga viti 2011. Meluso ishte pjesë e Frosinones në vitet 2011-2013, Cosenza 2014-2016, Leçe 2016-2020 dhe Spezia 2020-2021.

Tashmë detyra e Melusos do të jetë tek Napoli, pasi Cristiano Giuntoli u largua dhe pak ditë më parë u bë pjesë e Juventusit. /oversport.tv