E mërkura rikthen Kupën e Shqipërisë, FSHF i ndan në dy ditë ndeshjet

Kupa e Shqipërisë rikthehet të mërkurën, teksa në program janë 11 ndeshje të turit të parë, kurse pesë të tjerat do të luhen të enjten, një ditë më pas.

Shumica e dueleve janë për formalitet, por ka edhe nga që duhet të përmbysin humbjet në ndeshjet e para, si Dinamo ndaj Erzenit dhe Vllaznia kundër Labërisë.

Ka edhe ekipe të elitës që kanë barazuar në duelet e para në transfertë, si Laçi, Kukësi e Egnatia, që me shumë mundësi nuk do të vuajnë për të kaluar në raundin e dytë të Kupës së Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë – Turi i Parë (Ndeshjet e kthimit)

GRUPI A
E mërkurë, më 13 tetor ora 13:30

Teuta-Luzi 2008
Partizani-Tërbuni
Tirana-Shkumbini
Skënderbeu-Veleçiku
Korabi-Vora

E enjte, më 14 tetor ora 13:30
Bylisi-Oriku
Dinamo-Erzeni
Burreli-Besëlidhja

GRUPI B
E mërkurë, më 13 tetor ora 13:30

Vllaznia-Labëria
Laçi-Butrinti
Kastrioti-Elbasani
Apolonia-Flamurtari
Egnatia-Turbina
Pogradeci-Besa

E enjte, më 14 tetor ora 13:30
Kukësi-Maliqi
Tomori-Lushnja

/ oversport.tv