E papritur! Gareth Bale njofton tërheqjen nga futbolli i luajtur

Një njoftim i papritur vjen nga Gareth Bale, që në moshën 33-vjeçare ka vendosur që të tërhiqet nga futbolli i luajtur.

Sulmuesi uellsian, që sapo është shpallur kampion i MLS-së me Los Angeles FC, ka vendosur që të varë këpucët në gozhdë, pak muaj pasi provoi një aventurë të re në kontinentin amerikan.

Gjatë karrierës së tij të pasur Gareth Bale ka veshur fanellën e Southampton, Tottenham dhe Real Madrid si dhe ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të kombëtares së Uellsit. / Oversport.tv